KOMUNIKAT

tuptusie

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wraz z innymi ministerstwami (komunikat dostępny pod poniższym adresem internetowym: https://www.gov.pl/…/koronawirus-zawieszenie-zajec-w-przeds… ) podjęło decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach. We wszystkich placówkach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, w dniach 12 marca-10 kwietnia nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Najbliższe dwa tygodnie to czas szeroko zakrojonych działań profilaktycznych, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Działania te mają na celu ograniczyć duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd decyzja o ograniczeniu miejsc pełnych ludzi, aby można było działać zapobiegawczo.

Na jaki okres są zawieszone zajęcia?

Od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca br.) to okres przejściowy, w którym wszystkie placówki W TYM NASZA będą pełniły jedynie funkcję opiekuńczą – to czas dla Rodziców, aby mogli zorganizować opiekę dzieciom na najbliższe dwa tygodnie. Jeśli Rodzice mogą zapewnić opiekę swoim dzieciom – nie powinni przyprowadzać już dziecka do placówki.
Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone – dzieci nie będą mogły przychodzić do żłobka, przedszkola, szkoły.

W okresie kwarantanny społeczeństwa chodzi o maksymalne utrudnienie rozprzestrzeniania się koronowirusa w kraju. Choroba jest przenoszona przede wszystkim przez osoby młode (często bezobjawowo), ale groźna dla życia głównie w przypadku seniorów i osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości zdrowotne. Dlatego też niewskazane jest organizowanie opieki dzieciom przez zostawienie ich pod opiekę osobom starszym (np. dziadkom).

Premier Mateusz Morawiecki prodkreśla – „Przyrost chorych jest bardzo gwałtowny, konieczna jest izolacja”, dlatego też apelujemy o Państwa wyrozumiałość w tej kwestii.

W SPRAWACH PILNYCH PROSIMY O KONTAKT POD NUMEREM: 504986420